Tu uczą się życia wolnego od wszelkiego rodzaju środków uzależniających, życia w harmonii z rówieśnikami oraz w przyjaźni z Bogiem. Powstała grupa inicjatywna pod wodzą ks. Wojciecha Ryczkowskiego.
Osoby, które jako pierwsze wspierały powstanie i funkcjonowanie świetlicy, to: Ewa Borzym, Urszula Pachucka, s. Zofia Lisek, Elżbieta Gerez, Sebastian Ostaszewski, Teresa Niewińska, Elżbieta Sawicka, Agata Kumaniecka, Elżbieta i Krzysztof Prorokowie, Regina Rzepniewska, Katarzyna Trzyna, wspaniali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz młodzież parafialna.
Obecnie celem działalności świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom najbardziej potrzebującym. Po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, mogą wypocząć, zrelaksować się, zjeść posiłek i odrobić prace domowe oraz uczestniczyć w życiu parafii.
Funkcjonowanie świetlicy nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie bielskich sponsorów i dobroczyńców. To oni pomogli wyposażyć świetlicę w niezbędne sprzęty, przedmioty codziennego użytku i artykuły papiernicze. Główni sponsorzy to: BielMlek – Tadeusz Romańczuk, MAKSBUD Jan Miniuk, NETTER Zakłady Mięsne, UNIBEP, SUEMPOL – Jan Mikołuszko, Zament- Grzybowscy, Glazur Łuczaj, Krzysztof Malinowski, Jan-Bud Januszewscy. Wspierali nas również: firma PSS, która przez wiele lat dostarczała pieczywo na podwieczorek dla dzieci oraz wędliny – Państwo Elżbieta i Jarosław Moczulscy.
Na przestrzeni lat, świetlica miała różne nazwy. Na początku była to Świetlica Środowiskowa, później funkcjonowała pod nazwą „Promyk Dnia”, od kilku lat funkcjonuje nazwa Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas.
Księża, którzy współpracowali ze świetlicą, to: ks. Robert Figura i ks. Włodzimierz Szczepanik. Ogromną pomocą w pracy naszej świetlicy byli i są wolontariusze: s. Bernardeta Chaim, p. Kuba Włostowski, p. Sylwia Bagniuk, Agata Roszkowska, Dominika Tomczuk, Joanna Kondrat, Ewa Skrzyniarz, Agnieszka Babulewicz, Anna Sawicka, s. Anastazja Macocha, s. Małgorzata Giel. Nieocenioną pomocą jest opieka duchowa sprawowana obecnie przez ks. Tomasza Łapińskiego. Dla wielu jeszcze osób należy się jeszcze pamięć i podziękowanie za pojedyncze akty dobroci i pomocy, ale nie sposób ich wymienić.
W świetlicy, czynnej od poniedziałku do piątku w godz.15:30 – 18:00, jest zapisanych 15-oro dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Każdego dnia dzieci otrzymują posiłek i mają możliwość w ciekawy sposób spędzić czas.
Współpracujemy z Osiedlowym Domem Kultury i Bielskim Domem Kultury. Opiekę nad dziećmi sprawuje Pani Zdzisława Gołębiecka.